[Rapport: Haïti 10 maanden na de aardbeving]

Aardbeving Haïti

23 december 2010

Rapport: Haïti 10 maanden na de aardbeving

Oxfam maakte een rapport over tien maanden humanitaire acties in Haïti. De organisatie steunde de bevolking met basisvoorzieningen, met voedsel en met het herstel van de bestaansmiddelen. De uitdaging was en blijft zeer groot omdat het land ook vóór de ramp al extreem arm was.

“Rebati Lavi Sou Lòt Fondasyon” is Creools voor “Het leven heropbouwen op basis van nieuwe funderingen”. Het Oxfam-programma met deze naam zal over drie jaar lopen. Het wil een concrete en duurzame verbetering tot stand brengen, bij diverse actoren meer pertinente kennis opbouwen en ook een model ontwikkelen waarbij de rechten van de bevolking gerespecteerd worden.

Samen met lokale partners
Eerst en vooral wil Oxfam verzekeren dat de bevolking kan beschikken over de nodige basisvoorzieningen en bestaansmiddelen. Hiertoe werden activiteiten gesteund die een inkomen opleveren evenals maatregelen voor meer sociale bescherming. Oxfam werkt sinds vele jaren samen met lokale partners. Voor de plattelandsgemeenschappen zal de steun geleidelijk veranderen. Dit om beter te kunnen voldoen aan de directe noden van de mensen die na de aardbeving naar het binnenland gevlucht zijn en die bij de gastgezinnen wensen te blijven wonen.

Respect en transparantie
Het Oxfam-programma wil rekening houden met de overtuigingen, de houding en het geloof van de verschillende actoren. Het beoogt een institutionele verandering met de volgende basisvoorwaarden:
- de ontwikkeling van de gemeenschap en van de nodige basisvoorzieningen;
- het herstel van de economie en de bestaansmiddelen;
- transparantie van het bestuur, financiële verantwoording en steun aan het decentralisatieproces.

In alle projecten van dit programma zullen daarom drie soorten activiteiten opgenomen worden: beleidsbeïnvloeding (politiek, lobby en media), aanpassingen aan de klimaatverandering en het verminderen van het risico op rampen, evenals billijkheid op het vlak van gender en jongeren.

Lees het volledige Oxfam-rapport: Balans na 10 maanden humanitair programma in Haîti

  • (PDF - 1 MB)
 
 

Acties en projecten in Haïti

 

Partners in Haïti